Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon nedir ve çeşitleri nelerdir?

Alexandrite Lazer Epilasyon

Özellikle ülkemizde oldukça popüler olmuş bir lazer sistemidir. Bu lazer sistemi uygulaması pratik ve hızlı bir lazerdir. Bu nedenle kullanıcı bazında tercih edilen bir lazer sistemidir. Diğer lazerlerden daha az ağrılı olması bir avantajdır.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Alexandrite lazerler sadece açık cilt tiplerinde kullanılan lazerlerdir. Açık cilt ve koyu kılların olması tüm lazerlerde istenen bir durumdur. Koyu ciltlere ve bronz tenlere uygulama yapılmaması gereken bir lazer türüdür. Bu durumlarda başarı oranı düşer yan etki oranı artar.

Alexandrite lazerlerin uygulanmaması gereken bir durumda yüz bölgesindeki epilasyon uygulamalarıdır. Bu bölgelerde alexandrite lazerler ince tüylerde tetikleme yaparak tüyleri daha çok arttırabilmektedir. Bu nedenle bu yan etkisi olmayan ve daha başarılı olan diyot lazer yüz epilasyonunda tercih edilmelidir.

Alexandrite lazerler sırt, kol gibi bölgelerde de başarısı düşük lazerlerdir. Bu bölgede kıllar derin yeleşimlidir. Kıl kökleri daha derindedir. Bu nedenle yine bu bölgelerde daha başarılı olan diyot lazerler kullanılmalıdır.

Alexandrite lazerler cilt rengi açık ve koyu kulları olan kimselerde genital, bacak, koltuk altı bölgelerinde iyi sonuç vermektedir.

Şayet alexandrite lazere uygun olup olmadığınız ya da uygunsanız alexandrite lazer uygulayan bir merkez arıyorsanız önerilen merkezler kısmını ziyaret ediniz.

Diode lazer epilasyon

Diyot lazer olarak bilinen lazer sistemi epilasyon için tüm dünyada en çok kullanılan lazer sistemlerinden biridir. Bu lazer sistemi tüm cilt ve kıl tiplerinde uygulanabilmektedir. Tüm lazer epilasyon sistemleri gibi en uygun durum beyaz ten ve koyu renkli kıl kombinasyonudur. Fakat ilginç bir şekilde diyot lazerler diğer lazerlerin başarısız olduğu ince kıllara da etki etmektedir.

Diyot lazerleri diğerlerinden ayıran başka bir özellikte diğer lazerlerin etkisinin zayıf kaldığı derin yerleşimli sırt, omuz, kol ve yüz tüylerinde başarılı epilasyon sağlamasıdır.

Özellikle hormonsal olarak aktif olan erkek tüylerinde bile başarılı epilasyon sağlaması diyot lazerlerin başka bir avantajıdır.

Diyot lazer uygulaması için beylik düzünde bir merkez arıyorsanız önerdiğimiz merkezler bölümünü ziyaret ediniz.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir